Hastalıkların Ruhsal Sebepleri (II. Bolüm)

 

    Türkiye   ▪   Dünya   ▪   Bilim   ▪   Sağlık     Kültür Sanat     Çevre   ▪   Eğitim   ▪   Çocuk      Röportaj      Yaşam   ▪   Astroloji   ▪   Foto   ▪   Video

Anasayfa

Künye

Üyelik

Abonelik

Arşiv

Reklam

Yazarlık

İçerik Politikası

Telif Hakkı

İletişim

İndigo'da Ara

 

Yazar: Burcu Akar

Sağlık Haberleri, Antalya - KASIM 2007

Hastalıkların Ruhsal Sebepleri

(II. Bolüm)

Ekim ayı yazımda, “hemen hemen her sağlık probleminin altında mutlaka, duygusal düşünce travmaları vardır” demiştik. Bu ay bu konuya biraz daha derinlemesine ineceğiz.

Sağlığımızın olumsuz düşünce davranışından etkilendiğini ve bu hasarların nasıl onarabileceğimizi paylaşacağız. 

Kimi fiziksel rahatsızlıklar vardır ki sonradan değil doğuştandır. Çeşitli sakatlıklar, organ eksiklikleri, zekâ seviye düşüklükleri, hastalıklar. Bu konuya devam etmeden önce kısa bir açıklamayla bir bağlantı yapmak istiyorum, konunun daha iyi anlaşılır olabilmesi adına.  

Evrendeki hiçbir oluşum, hiçbir varoluş ya da işleyiş, öylesine ya da nedensiz olarak yaratılmamış ve süre gelmemiştir. Bu yüzden de evrende tesadüf diye plansız oluşumlar yoktur. Her şeyin bir oluşum nedeni, oluşum süreci ve sonucu vardır. Kısacası, evrende plansız programsız ve yedek plansız hiçbir bir işleyiş söz konusu değildir. Tıpkı bizlerin bu dünyaya gelişimiz gibi. Kaçımız buraya sadece; doğmak, üremek ve ölmek üçlemesinin temel olduğu bir hayat için geldiğimize inanıyor bilemiyorum ama inanının bundan çok daha fazlasıyız ve çok çok daha değerliyiz. Bizler dünyaya bedenlenmeden önce, neler yaşayacağımızı, kimlerle olacağımızı planlıyoruz, senaryomuzu yazıyoruz ve oynamak üzere dünyaya geliyoruz. Ama dünyadaki yaşantımıza göre ( egolara göre ) düşüncelerimizden oluşan kendimize çektiğimiz enerjilerle bu senaryoyu zaman zaman değiştiriyoruz. Ana konu baki kalıyor ama bazen oyuncular değişiyor, bazen dekor değişiyor, bazen de söyleyeceklerimizi unutup farklı cümleler kuruyoruz. Eğer ki; dünyaya geliş amaçlarımızdan biri, fiziksel bir rahatsızlığı deneyimlemek ve aynı zamanda da birilerine de deney imletmekse, işte o zaman seçmiş olduğumuz fiziksel rahatsızlığımızla doğuyoruz. Bu yüzden: “Hemen hemen tüm sağlık sorunlarının altında mutlaka duygusal düşünce travmaları vardır, ama hepsinin değil” diyoruz.

Her zaman, büyük bir hassasiyetle ve üzerine basa basa anlattığım bir konu, bir gerçek var ki; o da farkına vardığımızdan çok daha güçlü varlıklar olduğumuz. Elimizdeki bu güç tanrısallığımızdandır ama zamanla bu gücü kullanmayı unuttuk. Ezberimizde olan tanrısal bilgilerimizin üzerine biraz dünya bilinci bilgileri eklenince, aslında hâlihazırda bekleyen bilgileri yeniden tam olarak hatırlayabilmek adına, bir süre bilgi ve tekrar çalışmaları yapmamız gerekiyor. Düşünün bir lütfen, bu yaşınıza kadar, bir sürü egoyla tanışmak zorunda bırakıldınız ve bu egoları hayatınızın bir parçası yaptınız. Size; değersiz olduğunuz, öfkeli olduğunuz, kıskanç olduğunuz, kul olduğunuz, başarısız olduğunuz, bolluk ve berekete kapalı olduğunuz kodlandı yıllarca ve siz de bunları fiziksel bedeninize yansıttınız. Şimdi tüm bu egoları yok sayacak bilince ulaşmış olabilirsiniz ama bu, sadece bir başlangıçtır, atılan ilk adımdır. Tüm bu saydığım ve sayamadığım birçok egoyu tek tek ve çalışarak yok etmemiz gerekiyor ki, hem fiziksel hem de ruhsal bedenimizden etkilerini silebilelim.  Yani aslında çok kolay olan işimizi biraz zorlaştırdık ama asla imkânsızlaştırmadık. Bunun için ilk önce düşüncelerimize hâkim olmamız gerekiyor. Buna destek olarak da birçok enerji çalışmaları var. Bunlar hakkında ufak da olsa bilgi kırıntılarınız olduğuna eminim. Zihninizdeki karmaşanın yerini dinginliğin alması için sizlere bu enerji destek çalışmalarını öğrenmenizi ve uygulamanızı tavsiye ediyorum. En azından bir yemek yapabilmek için bile; bir tencereye ve bir ocağa ihtiyacınız olduğunu unutmayın lütfen. Sanırım ileriki aylarda sizlerle bu konuları da paylaşacağız.  

Düşüncelerimizi nasıl değiştirebiliriz? Tam ayrıntılı bir bilgiden önce ufak ufak başlamakta fayda var diye düşüyorum. Düşüncelerimizi değiştirmeye başlayabilmek için, öncelikle dilimizi kullanacağız. Dilimizde dolaşan olumsuz tüm sözcükleri olumlu kelimelerle değiştireceğiz. Beynimizi dilimizden çıkan olumlu cümlelerle yeniden programlayacağız.

 

• BEN KENDİMİ OLDUĞUM GİBİ ONAYLIYORUM VE SEVİYORUM

• BEN SAĞLIKLI VE DENGEDEYİM

• BEN KEYİFLİ, HUZUR DOLU BİR HAYATI DENEYİMLİYORUM

• BEN EVRENİN TÜM BOLLUK VE BEREKETİNİ HAYATIMA ÇEKİYORUM

• BEN ELİMİ ATTIĞIM HER İŞTE BAŞARIYA ULAŞIYORUM

• BEN KENDİME GÜVENİYORUM

• BEN DOĞRU YERDE DOĞRU ZAMANDA DOĞRU İNSANLARLA BERABERİM

 

 

İlk başlarda, huzurlu olmadığınız halde, huzurluyum demek size biraz doğru gelmeyebilir ya da sağlığınız bozuksa sağlıklıyım demek. O zaman şöyle düşünelim, bizler bu düşüncelerle geleceğe yatırım yapıyoruz. Bir banka da hesabınız olduğunu düşünün lütfen. Her ay oraya bir miktar para koyduğunuzu düşünün. O para her ay çoğalacak, artacak ve zamanla sizin çok işinize yarayacak. Beyni de öyle düşünelim, beyin bankasına her an ne kadar fazla olumlu düşünce atarsanız bankanız o kadar zenginleşir ve geleceğinizi olumlu yönde, ister istemez değiştirir. Ayrıca biliyorsunuz; bir şeyi 40 kere söylerseniz olurmuş. İlk 10’da inanmayabilirsiniz, 20’de neden olmasın demeye başlarsınız, 30’da diliniz birden bu cümleyi otomatik olarak ağzınızda döndürmeye başlar, 40’a geldiğinizde beyniniz de bu oyuna dâhil olur ve hayatınızı değiştirme kararı alır.  Ve siz huzurlu şeyler düşünmeye başlarsınız, kendinizi sağlıksal açıdan çok iyi hissetmeye başlarsınız. Yaptığınız işin sonucuna ne kadar içten inanırsanız, sonuca da o kadar çabuk ulaşırsınız.  

Şimdi de geçen sayıda vermiş olduğum fiziksel rahatsızlıkların bir kısmının olumlu cümlelerine değinelim. Hangi rahatsızlığınız varsa, lütfen önce nasıl oluşturduğunuza bir bakın. Daha sonra o konudaki düşüncelerinizi değiştirerek geleceğinize yatırım yapın.  


ALERJİLER: DÜNYA GÜVENLİ VE DOSTÇA BİR YER. BEN EMİN ELLERDEYİM. HAYATLA BARIŞ İÇERİSİNDEYİM 

İŞTAHSIZLIK: BEN İYİ VE GÜVENLİ BİR ŞEY. OLDUĞUM GİBİ HARİKAYIM. MUTLULUĞU VE KENDİMİ KABULLENMEYİ SEÇİYORUM.  

AŞIRI KİLO: duygularımla barış halindeyim. Olduğum yerde güven içerisindeyim. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

ATEŞ:  BEN SEVGİ VE BARIŞIN SÜKÛNET DOLU İFADESİYİM 

BAŞ AĞRISI: KENDİMİ SEVİYOR VE ONAYLIYORUM. KENDİMİ VE YAPTIKLARIMI SEVGİYLE ONAYLIYORUM. BEN EMİN ELLERDEYİM 

BAŞ DÖNMESİ: BEN HUZUR İÇERİSİNDEYİM. YAŞAMAK VE NEŞELİ OLMAK İYİ VE TEHLİKESİZ BİR ŞEY.  

BADEMCİK İLTİHABI: BENİM HAYRIMA OLAN ŞEY ARTIK RAHATÇA AKIYOR. TANRISAL FİKİRLER BENİM VASITAMLA İFADE BULUYOR. HUZUR İÇERİSİNDEYİM.

ARPACIK: HERKESİ VE HER ŞEYİ NEŞE İLE VE SEVGİYLE GÖRMEYİ SEÇİYORUM. 

BAYILMA: HAYATIMDAKİ HER ŞEYLE BAŞA ÇIKABİLECEK GÜCE VE BİLGİYE SAHİBİM 

BOĞAZ AĞRISI: KENDİM OLMAKTA ÖZGÜRÜM, TÜM KISITLAMALARIMDAN KURTULUYORUM 

BOYUN AĞRISI: BİR MESELENİN HER YÖNÜNÜ ESNEKLİK VE KOLAYLIKLA GÖRÜYORUM. MESELELERİ GÖRÜP DEĞERLENDİRMENİN VE BİR ŞEYLER YAPMANIN SAYISIZ YOLU VARDIR. GÜVENLİK İÇERİSİNDEYİM.  

BRONŞİT: İÇİMDE VE ÇEVREMDE BARIŞ VE UYUM İLAN EDİYORUM. HEŞEY YOLUNDA 

BURUN AKINTISI: BENİ MUTLU KILAN, HOŞNUT EDEN YOLLARLA KENDİMİ SEVİYOR VE RAHATLIYORUM.

BURUN KANAMASI: KENDİMİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM. KENDİ GERÇEK DEĞERİMİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORUM.  

GASTRİT: KENDİMİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM. EMİN ELLERDEYİM.

KİSTLER: ZİHNİMDEN GÜZEL FİLMLER GEÇİYOR. ÇÜNKÜ BEN BUNLARI BÖYLE KILMAYI SEÇİYORUM. KENDİMİ SEVİYORUM.  

Bu bilgilerin devamını Louise L. Hay’in “Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri” adlı kitabında bulabilirsiniz. Yolumuz sevgiyle açık olsun.

 

HABERLER

Dördüncü Dünyaya İtilen İnsanlık


“Türkiye’de Yapılacak En İyi İş Komisyonculuktur!”


Brüksel Notları


Beyin Dalgalarının Gizemi


Dişi Enerji Yeniden Doğuyor


Fotoğraf Karelerindeki Çocuk!

Beni Affet!


Oyun ve Çocuklar


Tanrının Nefesi "Ozon"


EMDR ile Hayatınıza Yeni Bir Yön


Galata’da Sanat Var!


Korkaklar Aşksız Gömülür


Üçüncü Hareket Yasasına Hazırlıksız Tepkiler


Uluslararası Hegel Kongresi


Umulmayan, İmkansız Değildir


Tasavvuf ve Aşk


Sana Verdiği "Tek Şey" Her An Gidecekmiş Hissidir


Aydınlanma ve Ateş Böcekleri!


Dünyanın En Eski Aşk Şiiri


İstanbul, Ah İstanbul


Düşlerimdeki Yaşam Bolum 4


Mutluluk


Ateş Et Korkak, Yalnızca Bir İnsan Vuracaksın


Teklif


Dönüşüm

 

denemeler

neyseo

 

KÖŞE YAZARLARI

Meliha Başal

Artistlik Yarışmasının Şarkıları


Adnan Çelik

Aşk ve Yalnızlık


Merve Şen

Bulutlar Beyazdır


Tuğçe Karaarslan

Öz


Boran Savran 

Şiir Yazmak Yaşamak Demektir


Didem Çivici

“Tanrı Yağmurdadır” 


Buse Doğan

Gözlerini Gözlerimden Ayırma Hiç


Hale Kararslan

Uçup Gidiyorum


Tuğba Yaman

Hasret


Volkan Burnaz

Ayın Karanlık Yüzü


Eray Çetinkaya

Seni Unuttukça Seveceğim


Burcu Özgeçen

İnsan Olmak


Didem Çivici 

Kapı

 

    

Kategoriler:

Hakkında:

Servisler:

Türkiye   ▪   Dünya   ▪   Bilim   ▪   Sağlık     Kültür Sanat     Çevre   ▪   Eğitim   ▪   Çocuk      Röportaj      Yaşam   ▪   Astroloji   ▪   Foto   ▪   Video

Künye  ▪  İletişim  ▪  İçerik Politikası  ▪  Telif ve Kopyalama Hakkı  ▪  Hukuki Şartlar & Gizlilik

Reklam  ▪  Arama Motoru  ▪  Arşiv  ▪  Üyelik

2005 © İndigo Dergisi